BEDEN EĞİTİMİ VE SPOR YÜKSEKOKULLARINA HAZIRLIK SINAVLARI DERNEĞİ BAŞKANLIĞI
İDEAL AKADEMİ

*Herşey üsülünde
*Prosedüre uygun
*Kişi haklarına saygılı
*insanı önemseyen
*Veli ile iletişim
*öğrencileri ile toplantı
*kazanamayacak          öğrenciyi farklı    sektörlere yönelten


BİZ İŞİMİZİ ÇOK SEVEN BİR EKİBİZ
PARKUR ADRESLERİMİZ
ANKARA
İSTANBUL
KONYA
ESKİŞEHİR
EDİRNE

DUMLUPINAR ÜNİVERSİTESİ KILAVUZ

dumlupınar besyo 2011-2012

Ön Kayıt ve Sınav Tarihleri

 

Madde 6:  Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu Programlarına ön kayıtlar ve sınavlar aşağıda belirtilen tarihlerde yapılacaktır.

Ön Kayıt Tarihleri:   :           04-15 Temmuz 2011

Sınav Tarihleri           :           18-22 Temmuz 2011

Ön Kayıt Koşulları

1 - Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak,

2 - Adayın Konuşma, Sağlık ve Fiziksel herhangi bir engelinin bulunmaması,

3 - Daha önce bir Yüksek Öğretim kurumundan disiplin cezası nedeniyle çıkarılmamış olmak,

4 - 2011 yılında YGS sınavına girmiş olanlardan Spor alan / kol bölümleri mezunları ile milli sporculardan en az 140.000 puan almış ve spor alan / kol bölümleri mezunları dışında kalanlardan en az 180.000 puan almış (Yabancı dil hariç herhangi puan türünden biri) adaylar ön kayıt için müracaat edebileceklerdir.

* Sınavlara herhangi bir Yüksek Öğrenim Kurumu'na kayıtlı bulunan ya da herhangi bir Yüksek Öğrenimi kazanmış adaylar da katılabilir.

Ön Kayıt İçin İstenen Belgeler

Madde 7:  Adaylara ön kayıt esnasında birer fotoğraflı aday bilgi formu hazırlanır. Adaylar bu belgeyi ve kendilerinin getirecekleri soğuk damgalı özel kimlik belgelerinden birini (Nüfus cüzdanı, ehliyet, pasaport) tüm sınav boyunca yanlarında bulundurmak zorundadır. T.C. Kimlik nosu ve soğuk damgası bulunmayan, belirli olmayan ve özelliğini kaybetmiş fotoğrafsız ya da fotoğrafı kendisine benzemeyen kimliklerle adayın ön kayıt işlemi yapılmaz. Ön kayıt için istenen belge ve koşullar aşağıda sıralanmıştır.

  1. Form dilekçe (kayıtlar sırasında verilecektir),
  2. Son altı ay içinde çekilmiş iki adet vesikalık fotoğraf,
  3. T.C. Kimlik Nolu Nüfus cüzdanı fotokopisi (Aslı kayıt esnasında ibraz edilecektir),
  4. 2011 yılına ait YGS belgesinin fotokopisi (Aslı kayıt esnasında ibraz edilecektir),
  5. Mezunların diploma fotokopisi (Diploma aslı kayıt sırasında ibraz edilecektir), mezun olma durumunda olanların ise okul müdürlüğünden alacakları durumunu belirten bir belge,
  6. Sağlık sorunu olmadığına ilişkin bir sağlık kuruluşundan alınacak ve “Spor Yarışmalarına katılmasında sağlık açısından bir sakınca yoktur” ifadesini içeren rapor,
  7. Milli sporcular için Gençlik ve Spor Genel Müdürlüğü veya Özerk Federasyondan usulüne uygun düzenlenmiş Resmi Millilik belgesinin aslı ve fotokopisi (01 Ocak 2007 Tarihinden itibaren Milli olmuş ve Federasyon Başkanı veya Gençlik ve Spor Genel Müdürlüğünden en az Genel Müdür Yardımcısı tarafından 2011 yılı içinde onaylanmış yazılı millilik belgesi),
  8. Sınav Katkı Payı olan 150 TL’yi yatırdığına dair banka dekontu (Tek veya tüm programlar için sınav katkı payı olarak aynı ücret alınacaktır). Sınav katkı payları Ziraat Bankası Kütahya Merkez Şubesi nezdindeki Dumlupınar Üniversitesi Muhasebe birimi hesabına (0179 35064264-5001 veya İBAN TR790001000179350642645001) yatırılacaktır.

NOT: Asılların ibraz edilmesi gerekli olduğu bildirilen YGS Sınav Sonuç Belgesi, Nüfus Cüzdanı ve Diploma gibi belgelerden herhangi birinin fotokopisi ve asıllarının birbirine uymaması halinde, belge sahibi sınavı kazanmış olsa dahi kaydı yapılmayacak ve hakkında kanuni işlem yapılacaktır.

Başvuru Adresi ve Sınav Yeri

Madde 8: Özel Yetenek Sınavı ön kayıtları aşağıda belirtilen adrese şahsen yapılacaktır.

ADRES:          Dumlupınar Üniversitesi, Germiyan Kampusü, Afyon Yolu, Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu, 43100, KÜTAHYA

Tel:                  0274 227 04 58-59 (2 hat)                  Dahili No:  142 – 125 - 126

Faks:               0274 227 04 60                                              E-mail: besyo@dumlupinar.edu.tr.

dumlupınar üniversitesi besyo 2010-2011